Välkomna på Vasaloppsresan 2027
IK Ymer Skidor arrangerar som vanligt en bussresa till ”det riktiga” Vasaloppet. Vi kör en lågprisvariant men vi drar inte ner på trevnaden och omsorgen om deltagarna. Vår mångårige reseledare, Stig Arvidsson, brukar se till att alla har det bra. Medlemspriset är 1950 kr.
- Vi åker på lördag morgon 6 mars och anländer till Berga by vid 15-tiden efter fika- och lunchstopp på vägen. Vi bor enkelt och går upp tidigt söndag morgon för att ta oss med bussen till startplatsen. När alla passerat genom målportalen går resan hemåt med ankomst fram på småtimmarna. Väl utnyttjad tid till en mycket rimlig kostnad!
- Kostnad för resa, plats på boende och frukost på söndag är 1950 kr per person, 2100 kr för icke-medlem.
- Anmälan och betalning görs via denna länk Vasaloppsresa 2027 När ni klickar er vidare så känner systemet av om ni är medlem eller inte, så det blir automatiskt rätt belopp.
- Vartefter anmälningar kommer in lägger vi ut en namnlista på hemsidan ikymer.se under rubriken Vasaloppsresor. Meddela oss om du inte vill ha med ditt namn.
- Frågor (och anmälningar) kan även skickas till [email protected] 0703-226016.
Gå gärna in på www.ikymer.se och titta inte bara på fliken SKIDOR utan på allt du, din familj och bekanta kan vara intresserade av.
Med skidhälsningar
IK Ymers Skidsektion
Styrelsen: Erik Bresky och Bengt Sjögren (ordf)
Adjungerade: Jenny Johansson, Ulrika Ljung och Stig Arvidsson











































